Otwarte Zawody

Street Workout i Kettlebells

Piastów 2015

o Puchar Burmistrza Miasta Piastowa 

Otwarte zawody Street Workout i Kettlebells Piastów 2015 o Puchar Burmistrza Miasta Piastowa, zaprezentują ćwiczenia oraz techniki będące elementarnymi ruchami naszego ciała, są najbliższe naturze człowieka przez co są zdrowe i bezpiecznie dla organizmu a jednocześnie kształtują wszystkie cechy motoryczne. Przysiady, podciaganie na drążku, unoszenia nóg, wznosy tułowia pomimo swojej prostoty dają doskonałe efekty w kształtowaniu siły, wytrzymałości, zwiności oraz gibkości, odpowiednio ułożone potrafią dać niesamowite rezultaty. Prostota ćwiczeń umożliwia wykonywać je w zasadzie wszędzie i przez osoby w każdym wieku pozwalając spędzać miło czas jednocześnie dbając o swoje zdrowie.

W trakcie zawodów zmierzą się miłośnicy tego rodzaju ćwiczeń rywalizując w 3 konkurencjach :

trójbój : podciąganie na drążku, dipy, pompki,

pompki w staniu na paraletkach,

przysiady z kettlebells,

Zawody otwarte dla każdego zapraszamy serdecznie atrakcyjne nagrody oraz Puchar Burmistrza Miasta Piastowa do wygrania.

Zapraszamy wszystkich sympatyków street workout oraz kettlebells do udziału w zawodach a przynajmniej do kibicowania zawodnikom.

Rozpoczęcie zawodów godz 13.00

Rejestracja zawodników godz. 12.00

TRÓJBÓJ

Ćwiczenia będą wykonywane w następującej kolejności: podciąganie, dipy na poręczach, pompki.

Poszczególne powtórzenia powinny być wykonane jednym ciągiem. Przerwa pomiędzy powtórzeniami nie może być dłuższa niż 1 sekunda. Przekroczenie czasu przerwy skutkuje przerwaniem ćwiczenia. Jeżeli nie jest ono ostatnie zawodnik przechodzi na kolejne. Zawodnik ma 20 sekund na przejście z jednego ćwiczenia na kolejne.

Podciąganie: Na komendę sędziego uczestnicy łapią drążek nachwytem, w dowolnej dla siebie szerokości rąk nachwytem- nie można zmieniać chwytu podczas próby. Zawodnicy nie są dodatkowo obciążani ciężarem. Zabrania się bujania, wybijania z nóg, kołysania. Przed rozpoczęciem ruchu zawodnik musi wisieć na drążku przez 2 sekundy zanim przystąpi do wykonywania powtórzeń. Pierwsze powtórzenie wykonuje na komendę sędziego. Aby powtórzenie zostało zaliczone ruch powinien być rozpoczęty z wyprostowanych rąk, a broda musi się znaleźć nad drążkiem.

Przerwanie próby: Zawodnik opuści drążek. Nastąpi zmiana uchwytu. Nie wykona kolejnego powtórzenia w regulaminowym czasie.

Dipy na poręczach: Na komendę sędziego uczestnicy łapią poręcze i przechodzą do podporu. Zawodnicy nie są dodatkowo obciążani ciężarem. Zabrania się bujania, wybijania z nóg, kołysania. Aby powtórzenie zostało zaliczone ruch powinien być rozpoczęty z wyprostowanych rąk i zakończony na wyprostowanych rękach. Kąt ugięcia ramion w łokciach podczas powtórzenia nie może być mniejszy niż 90 stopni.

Przerwanie próby: Zawodnik opuści poręcze. Nie wykona kolejnego powtórzenia w regulaminowym czasie.

Pompki: Na komendę sędziego uczestnik przyjmuje pozycję podpór przodem:nogi,pośladki oraz klatka piersiowa w jednej linii.Na komendę start zawodnik ugina ramiona przy zachowaniu jednej linii bez załamywania sylwetki.Natomiast przy zejściu broda ma dotknąć około 2 cm podkładki leżącej na podłożu.Aby powtórzenie zostało zaliczone ruch powinien być rozpoczęty z wyprostowanych rąk i zakończony dotknięciem brody do w/w podkładki z jednoczesnym zachowaniem sylwetki w linii prostej. Zaznaczamy podczas wykonywania pompek stopy mają być złączone.

Przerwanie próby: Zawodnik położy inną część ciała niż dłonie i stopy na podłożu. Nie wykona kolejnego powtórzenia w regulaminowym czasie.

Na ostateczny rezultat konkurencji składa się suma punktów uzyskanych z trzech ćwiczeń wedle następującego klucza: 1 podciągnięcie – 3 pkt, 1 dip – 2 pkt, 1 pompka – 1 pkt.

POMPKI W STANIU NA RĘKACH

Pompki w staniu na rękach: Na komendę sędziego zawodnik przechodzi do stania na rękach na paraletkach. Przed wykonaniem powtórzenia przez 3 sekundy nie powinien przesuwać dłoni. Pierwsze powtórzenie wykonuje na komendę sędziego. Ręce w łokciach pomiędzy powtórzeniami mogą być tylko minimalnie zgięte. Kąt ten nie może przekraczać 45 stopni. Podczas powtórzenia głowa powinna dotknąć gąbki.

Przerwanie próby: Zawodnik dotknie inną częścią ciała podłoża lub paraletek aniżeli dłońmi i głową.

DO TRÓJBOJU I POMPEK W STANIU NA RĘKACH

Sędzia liczy powtórzenia głośno. Przy nieprawidłowo wykonanym powtórzeniu sędzia powtarza poprzednią liczbę, czyli poprawnie wykonana liczbę powtórzeń.

Dozwolone jest stosowanie magnezji i rękawiczek.

Zabrania się używania pasków, taśm oraz przedmiotów ułatwiających wykonanie powtórzenia. Zabrania się dotykania nogami słupków, podłogi i drążka.

PRZYSIADY Z KETTLEBELLS

Dla Panów zadanie to
DOUBLE PUSH PRESS – wyciskopodrzut dwóch kettli o równiej masie nad głowę stojąc.

Zawodnicy muszą wprowadzić dwa odważniki na klatkę – wykonując martwy (dead
clen) lub dynamiczny (clean) zarzut kettli na klatkę piersiową. Następnie utrzymując sylwetkę wyprostowaną wykonują maksymalną liczbę wyrzutów kettli nad głowę z półprzysiadu.

TECHNIKA:
Podczas wykonywania boju ciężarowego dopuszcza się wysunięcie bioder na 20cm od linii prostej ciała.
Dopuszcza się oderwanie pięt z podłoża w trakcie wyrzutu ciężarów nad głowę.
Zaliczenie boju następuje w momencie wyprostowania sylwetki z ciężarem nad głową. Stawy zawodnika ( łokcie,kolana i biodra) muszą być wyprostowane.
Sędzia zaliczone powtórzenia liczy na głos.

Ciężary
Panowie o masie ciała do 60kg – wykonują bój z dwoma kettlami o masie 16kg
Panowie o masie ciała powyżej 60kg do 80kg – wykonują bój z dwoma kettlami o masie 20kg
Panowie o masie ciała powyżej 80kg – wykonują bój z dwoma kettlami o masie 24kg

Zwycięża zawodnik, który wykona największą liczbę powtórzeń, zaliczonych przez sędziego.

Dla Pań zadanie to
DOUBLE SQUAT – przysiad z dwoma odważnikami kulowymi o równiej masie,trzymanymi
na klatce piersiowej.

Zawodniczki muszą wprowadzić dwa odważniki na klatkę – wykonując martwy (dead clen) lub dynamiczny (clean) zarzut kettli na klatkę piersiową. Następnie utrzymując sylwetkę wyprostowaną wykonują maksymalną liczbę przysiadów.

TECHNIKA:

Zaliczenie boju następuje w momencie dotknięcia pośladkami podestu oraz wyprostowania sylwetki z ciężarami.  Stawy zawodniczki ( łokcie,kolana i biodra) muszą być wyprostowane w momencie zakończenia powtórzenia,a ciało zawodniczki powinno tworzyć prostą linię.

Podczas wykonywania boju ciężarowego dopuszcza się wysunięcie bioder na 20cm od linii prostej ciała.
Dopuszcza się łączenie dłoni podczas wykonywania przysiadów.
Nie dopuszcza się oderwania pięt z podłoża w trakcie wykonywania przysiadów.
Sędzia zaliczone powtórzenia liczy na głos.

Ciężary
Panie o masie ciała do 60kg – wykonują bój z dwoma kettlami o masie 12kg
Panie o masie ciała powyżej 60kg do 80kg – wykonują bój z dwoma kettlami o masie 16kg
Panie o masie ciała powyżej 80kg – wykonują bój z dwoma kettlami o masie 20kg

Zwycięża zawodniczka, która wykona największą liczbę powtórzeń, zaliczonych przez sędziego.

Forma zawodów:
W przypadku zgłoszenia się dużej liczby zawodników . Startować będzie od 2-4 zawodników jednocześnie. Zawodnicy zostaną ustawieni w 1 lini, a przy każdym z nich będzie sędzia liczący na głos powtórzenia swojego zawodnika.

Panowie: Z wszystkich startujących zawodników zostanie wyłoniony jeden zwycięzca oraz wyróżnione zostanie drugie i trzecie miejsce.
Panie: Z wszystkich startujących zawodniczek zostanie wyłoniona jedna zwyciężczyni oraz wyróżnione zostanie drugie i trzecie miejsce.